Jezdecké lekce

  Věřím, že s koňmi se člověk pořád má co učit. Ten, kdo o sobě říká, že umí jezdit na koni, většinou ve skutečnosti neumí skoro nic, protože čím víc toho člověk s koněm umí, tím větší se mu otevírá oblast, kterou ještě nepoznal.

   Pracuji s dětmi i s dospělými. Nezáleží na věku žáků, vždy se snažím, aby vše bylo srozumitelné pro jezdce a tím pádem i pro jeho koně.

Jezdecké lekce na vašich koních

   Jako lektor pracuji vždy s každým klientem od úplných začátků. Na pokročilosti jezdce záleží, jak rychle projedeme základy a kde navážeme s novými věcmi. Nenaučím vás však konkrétní cvik na konkrétní pobídku, ale učím principy. Kam až se svým koněm dojdete (a kam až vás budu provázet) na základě těchto principů, bude záležet už jen na vás.

   Hodně se v lekcích věnuji uvolnění a správnému sedu jezdce, vnímání koně a jeho potřeb, načasování pobídek, srozumitelnosti pro koně. Pokud přijedu do vaší stáje učit, minimálně poprvé vás budu chtít vidět s koněm i ze země. To znamená, jak s koněm manipulujete, jak ho připravujete na ježdění, jakou používáte výstroj,... Ježdění totiž začíná právě tam:)

   Ať už chcete jen vyzkoušet něco nového, nebo řešíte s koněm nějaký konkrétní problém, určitě se vám pokusím vyjít vstříc. Když nebudu umět vyplnit vaše očekávání, pokusím se vám poradit, na koho jiného se obrátit.

Ceník

1 výuková lekce (60 minut)

1 jezdec.............................................................400,- Kč

2 jezdci..............................................................700,- Kč

3 jezdci..............................................................900,- Kč

Cesta.................................................................5,- Kč/km

Větší skupiny po domluvě. Při skupinových lekcích je vždy lepší, když jsou jezdci podobného věku a jezdecké úrovně, není to však podmínkou.

V případě skupinové lekce na jednom místě se náklady na cestu rozpočítávají mezi všechny majitele. Jezdím buď z Prahy, nebo z Boršova u Jihlavy. Počítám vždy kratší variantu cesty.

Jezdecké lekce na našich koních

   V našem malém rodinném areálu v Novém Hojkově dávám jezdecké lekce na našich koních. Základem našeho koňského týmu je charakterní a dobře přiježděná huculská klisna Bajka, kterou jsem koupila od Sdružení Sraz, z.s., které působí na Toulcově dvoře v Praze.

   Lekce jsou určené pouze pro zájemce o pravidelné ježdění. Nárazvé ježdění nenabízím, a to ani pro pokročilé jezdce.

   Lekce jsou vždy přizpůsobené věku a úrovni jezdců.

   Základní cena hodinové lekce je 400,- Kč.

   Nabízím možnost snížené ceny za výpomoc ve stáji, pro sourozence,... Pro více informací mne neváhejte kontaktovat.

Jezdecký kroužek pro děti

   Od září 2020 provozujeme jezdecký kroužek pro děti od 8 do 15 let (mladší a starší po dohodě). Kroužek probíhá vždy v úterý od 15:00 do 18:00 a v neděli od 9:00 do 12:00. Předpokládá se přihlášení na jeden den v týdnu.

   Děti se učí manipulovat s koňmi ze země, vodit, čistit, ošetřovat. Před samotným ježděním si koně sedlají a uzdí. Společně získávají další teoretické i praktické znalosti o koních.

   Kromě toho tráví volný čas venku v malém kolektivu dětí, hrají hry, ale i pracují. Budou mít možnost se zúčastnit různých prázdninových a víkendových akcí.

   Cena kroužku je 1000,- Kč za měsíc. Přihlášení na kontaktech níže.

Jezdecký kroužek pro dospělé

   Každou středu od 15:00 do 17:00 probíhá kroužek pro dospělé. Během této doby si každý jezdec připraví svého koně a následuje lekce buď na jízdárně nebo v terénu. Vše se odehrává v klidu a pohodě, hlavním cílem je relax a dobrý pocit, nikoliv naplňování sportovních ambicí.

   Cena kroužku je 800,- Kč za měsíc. Přihlášení a informace na kontaktech níže.

Letní akce s koňmi

   Během letních prázdnin pořádáme pobytové i příměstské akce s koňmi pro různé věkové skupiny.

   Příměstský tábor - od pondělí do pátku, vždy od 8:30 do 17:00. Denně ježdění na koni, další hry a táborové aktivity.

   Pobytový tábor s koňmi - od neděle večer do soboty ráno. Denně ježdění na koni, další hry a táborové aktivity. Spaní ve vlastních stanech, plná penze.

   Pobyt pro rodiče s dětmi - od neděle večer do soboty ráno. Denně ježdění na koni pro děti, další hry a táborové aktivity. Spaní ve vlastních stanech, plná penze.

   Pobyt pro dospělé - od neděle večer do soboty ráno. Denně ježdění na koni pro děti, další hry a táborové aktivity. Spaní ve vlastních stanech, plná penze.

   Konkrétní termíny a informace budou vloženy vždy v únoru daného roku.

Kontakt

Iva Vacková
Adresa:Práčská 2590/79, Praha 10, 106 00
Telefon:+420732857460
Fax:
E-mail:iva.vackova@centrum.cz