OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Jezdecké lekce

  Věřím, že s koňmi se člověk pořád má co učit. Ten, kdo o sobě říká, že umí jezdit na koni, většinou ve skutečnosti neumí skoro nic, protože čím víc toho člověk s koněm umí, tím větší se mu otevírá oblast, kterou ještě nepoznal.

   Pracuji s dětmi i s dospělými. Nezáleží na věku žáků, vždy se snažím, aby vše bylo srozumitelné pro jezdce a tím pádem i pro jeho koně.

Jezdecké lekce na vašich koních

   Jako lektor pracuji vždy s každým klientem od úplných začátků. Na pokročilosti jezdce záleží, jak rychle projedeme základy a kde navážeme s novými věcmi. Nenaučím vás však konkrétní cvik na konkrétní pobídku, ale učím principy. Kam až se svým koněm dojdete (a kam až vás budu provázet) na základě těchto principů, bude záležet už jen na vás.

   Hodně se v lekcích věnuji uvolnění a správnému sedu jezdce, vnímání koně a jeho potřeb, načasování pobídek, srozumitelnosti pro koně. Pokud přijedu do vaší stáje učit, minimálně poprvé vás budu chtít vidět s koněm i ze země. To znamená, jak s koněm manipulujete, jak ho připravujete na ježdění, jakou používáte výstroj,... Ježdění totiž začíná právě tam:)

   Ať už chcete jen vyzkoušet něco nového, nebo řešíte s koněm nějaký konkrétní problém, určitě se vám pokusím vyjít vstříc. Když nebudu umět vyplnit vaše očekávání, pokusím se vám poradit, na koho jiného se obrátit.

Ceník

1 výuková lekce (60 minut)

1 jezdec.............................................................400,- Kč

2 jezdci..............................................................700,- Kč

3 jezdci..............................................................900,- Kč

Cesta.................................................................5,- Kč/km

Větší skupiny po domluvě. Při skupinových lekcích je vždy lepší, když jsou jezdci podobného věku a jezdecké úrovně, není to však podmínkou.

V případě skupinové lekce na jednom místě se náklady na cestu rozpočítávají mezi všechny majitele. Jezdím buď z Prahy, nebo z Boršova u Jihlavy. Počítám vždy kratší variantu cesty.

Jezdecké lekce na našich koních

   V současné době budujeme v obci Nový Hojkov na Vysočině malý rodinný areál, kde dávám jezdecké lekce na našich koních. Základem našeho koňského týmu je charakterní a dobře přiježděná huculská klisna Bajka, kterou jsem koupila od Sdružení Sraz, z.s., které působí na Toulcově dvoře v Praze a klisna českého teplokrevníka Vannesa M.

   Lekce jsou vždy přizpůsobené věku a úrovni jezdců.

   Základní cena hodinové lekce je 350,- Kč.

   Nabízím možnost snížené ceny za výpomoc ve stáji, pro sourozence,... Pro více informací mne neváhejte kontaktovat.

Jezdecký kroužek pro děti

   Od září 2020 provozujeme jezdecký kroužek pro děti od 8 do 15 let (mladší a starší po dohodě). Kroužek probíhá vždy v úterý a v sobotu od 15:00 do 18:00. Předpokládá se přihlášení na jeden den v týdnu.

   Děti se učí manipulovat s koňmi ze země, vodit, čistit, ošetřovat. Před samotným ježděním si koně sedlají a uzdí. Společně získávají další teoretické i praktické znalosti o koních.

   Kromě toho tráví volný čas venku v malém kolektivu dětí, hrají hry, ale i pracují. Budou mít možnost se zúčastnit různých prázdninových a víkendových akcí.

   Cena kroužku je 900,- Kč za měsíc. Přihlášení na kontaktech níže.

Jezdecký kroužek pro menší děti s rodiči

   Každou středu od 15:00 do 17:00 probíhá kroužek pro děti od 5 let. Na tento kroužek doprovází dítě vždy jeden z rodičů. Společně si připraví koně na jezdeckou lekci a rodič poté dítěti koně při ježdění vodí. Jezdí tedy pouze dítě:)

   Kromě toho, že dítě získává jezdecké dovednosti, mají rodiče možnost trávit s dětmi smysluplně čas v příjemném prostředí.

   Cena kroužku je 700,- Kč za měsíc za celou dvojici dítě + rodič. Přihlášení a informace na kontaktech níže.

Individuální jezdecké lekce

   Nabízíme možnost individuálních lekcí na našich koních. Pokročilí jezdci mohou jet na vyjížďku do terénu, začátečníci jezdí vždy s vodičem a pouze krokem. Vše je na individuální dohodě, pokusíme se vyjít vstříc vašemu přání, ale vždy tak, aby byli spokojení i naši koně.

Kontakt

Iva Vacková
Adresa:Práčská 2590/79, Praha 10, 106 00
Telefon:+420732857460
Fax:
E-mail:iva.vackova@centrum.cz